28 Mayıs 2011 Cumartesi

THE SWIM PROJECT!


Topman yeni deniz şortları koleksiyonunu çıkardı.Hepsi birbirinden farklı,özel tasarım bu şortlar içinizde denize,havuza gitme isteği uyandıracak.Ben en çok kedili olanı ve köpekbalıklı olanı sevdim.Herbiri farklı bir sanatçının kendi tasarımı,çizimi,baskısından oluşuyor.Bu şortlardan plajda sizden başka kimsede olmayacak emin olabilirsiniz.Artık yüzme zamanı gelmiştir.Yüzmenin faydaları saymakla bitmez.En başta bolca kalori yaktırır.Tabi yüzerken de tarzınızı ortaya koymanız gerek.Herkese moda dolusu yüzüşler:)))

25 Mayıs 2011 Çarşamba

Teoman ile TEK BAŞINA DANS'a!

Teoman ilk konserini Cuma gecesi XLarge'da veriyor.İlk klibini de Tek Başına Dans şarkısına burada çekmişti.Şimdi konser için özel olarak klipteki atmosfer yaratılacakmış.Ayrıca çok özek şovlar ve süprizler de bu gecede.Bu müthiş atmosferde Teoman'ın müthiş şarkılarıyla unutulmaz bir gece için...biletler biletix'de 67,5 TL...
22 Mayıs 2011 Pazar

COOKSHOP GALLERİA'DA!


Nişantaşı City's de tanıştığımız Palladium'da sık sık gittiğim ve hızla alışveriş merkezlerinde yayılan COOKSHOP yeni şubesini Galleria'da açtı.Burası da tıpkı diğer Cookshoplar gibi fakat farkı bahçesi oldukça geniş ve ferah.Cookhop gerek atmosferi gerek lezzetleri ve sunumu ile gitmeyi çok sevdiğim mekanlardan biri.Aslında Cookshoplarda herşey oldukça tanıdık ve bir o kadar da farklı.Mekanlarda kullanılan objeler tipik her evde kullanılan ve tanıdık,sıradan objeler fakat onları çok farklı şekillerde birleştirip kullanıyorlar.Örneğin limonata kavanozda geliyor veya boş cocacola şişeleri saksı olarak kullanılıyor.Aslında yemekler için de bu durum geçerli.Lezzetler oldukça tanıdık ve anne eli değmiş gibi fakat isimleri ve sunumları oldukça farklı.İstanköy,Çok Merci,Madame Cindrella gibi.Mekanda çalan şarkılar da atmosfere çok uygun eski sevilen pop şarkılarından oluşuyor.Bir de Cookshop'un çoook meşhur Magnolia pudingi var tabi.Muhteşem bir şey mutlaka denemelisiniz....

20 Mayıs 2011 Cuma

YASAK!!!!!Tam strawberry.net den siparişimi verecektim ki ne göreyim.Bakımlı olmaya da yasak gelmiş.Bu yasakların sonu ne olacak bilmiyorum ama bunlara bir son vermemiz gerek.Belli ki strawberry.net yetkilileri de epey şaşırmış.İşte açıklamaları...

Ne yazık ki son düzenlemelerle ile bugüne kadar bizim de satış yaptığımız siz değerli müşterilerimiz de dâhil olmak üzere posta yolu ile size ürün göndermiyoruz.
Bu kısıtlamanın özellikle kozmetik ürünlerine getirilmesinin hem sizin açınızdan ve hem de bizim açımızdan adil olmadığını düşünüyoruz ve Türkiye’nin bu uygulamayı yapan tek ülke olduğunun altını çizmek istiyoruz.
Tüketici olarak kendi ihtiyacınız için küçük oranlarda yapacağınız satın alma özgürlüğünüzün sizin en doğal hakkınız olduğuna inanıyoruz.
Bu doğrultuda bazı konuları size açıklama ihtiyacı hissediyoruz
Geçen yıl basında çıkan bazı haberlerde StrawberryNET ’in Türkiye cirosu hakkında akıl almaz rakamlar yazılmaktadır. Bunlar çok abartılmış, herhangi bir kaynağa dayanmadan uydurulmuş bilgilerdir. Böyle abartılmış gerçek dışı bilgiler yetkililerin yanlış yönde dikkatlerini çekmiştir.
Uluslararası serbest ticaretin engellenmesi, sınırların kapatılması hiçbir zaman halka fayda getirmez. Bu tür uygulamalar ürün çeşidinin ve kalitenin düşmesine yol açar.
Rekabetin yok edilmesi tüketicilerin kaybetmesine, belli grupların yüksek karlar elde etmesine neden olur.
Bu hakkınızı istediğinizi biliyoruz ve sizi destekliyoruz.
Bir tüketici olarak, nereden ve kimden satın alacağınızı seçme özgürlüğüne sahip olmanız gerektiğine inanıyoruz.
Türkiye’de bulamadığınız bir ürünü yurtdışından getirme hakkına sahip olduğunuza inanıyoruz.
Büyük şehirler dışında görev yapan doktor, öğretmen ve diğer meslek sahiplerinin büyük mağazalara ulaşma imkânı yoktur. Ülkenizin her noktasında görev yaparken tüm kozmetik ürünlerine ulaşma hakkına sahip olduğunuza inanıyoruz.
Yoğun bir çalışma temposunda mağazaları gezme olanağınız yoksa zengin ve kaliteli çeşitleri içeren bir web sitesinden alışveriş hakkına sahip olmanız gerektiğine inanıyoruz.
Dünyada 200 ülkeye yaptığımız hizmeti sizin için de yapmaya devam etmek isteriz. Bu yanlışlığın düzeltilmesi için yetkililere sesimizi duyurmaya ve anlatmaya devam edelim.
Bu konuda yoğun bir çalışma içerisinde olduğunuzu, yetkili makamlara ve ilgili STK’lara bilgilendirme yaparak girişimlerde bulunduğunuzu görüyoruz ve buna devam etmeniz halinde bu durumun düzeleceğine inanıyoruz. Bizde uluslararası alanda girişimlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.

Umarım bu yasaklar en kısa sürede sona erer ve biz de bize unutturulmaya çalışılan hakettiğimiz gibi özgürce yaşama hakkına kavuşuruz......ya ben şimdi kremim olmadan ne yapıcam cildimin hasarını kim karşılayacak hesap verin!!!!!

19 Mayıs 2011 Perşembe

SAĞLIK İÇİN BEYAZINI İÇİN!


Beyaz çay çayların içinde en fazla antioksidana sahip ve en doğal olanı.Yeşil çaydan 3 kat fazla anti oksidan içeriyor.Çayın işlem görmemiş ilk hali beyaz çaydır ve hiç fermente olmamıştır.Fermente olmuş ise yeşil çay olur ve daha fazla işlem görürse siyah çay olur.Tabi her işlemde içerisindeki mineraller ve besin değeri kaybolmakta.Beyaz çay kafein olarak en az kafein içeren çay.En fazla kafein ise siyah çayda.Bu yüzden tansiyon hastaları siyah çay yerine beyaz çay içmeli.Beyaz çayın bir diğer özelliği de metabolizmayı hızlandırması ve yağları yakması.

Beyaz çay kolon, prostat, mide kanseri gibi birçok farklı kanser çeşidine karşı koruyuculuğa sahip. Yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı. Damarların gelişimine destek oluyor. Felç oluşumuna karşı koruyucu etkili. İyi kolesterolü yükseltip, kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olarak damar sertleşmesi ve tıkanıklığının önlenmesine katkı sağlıyor.

Bakteri ve virüsleri doğal yollarla yok etmeyi sağlıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Soğuk algınlığına karşı korunmaya yardımcı. HIV belirtilerini hafifletebiliyor. Kalbi güçlendiriyor. Kemik yoğunluğunun yüksek olmasına katkıda bulunuyor. Romatizma ve osteoporoz hastaları için faydalı. Dişleri güçlendiren florid ve diğer elementleri içeriyor. Kötü nefes kokusuna sebep olan bakterileri öldürüyor.

Eğer sağlığınızı düşünüyorsanız siyah çayı artık hayatınızdan çıkarmalı ve onun yerine beyaz çay içmelisiniz...

16 Mayıs 2011 Pazartesi

YAZA HAZIRLIK!
Havalar ısınıyor güneş kendini iyice hissettiriyor.Bu mevsim geçişinde organlarımızı yaza hazırlamalıyız.Bunun için harika bir formül vereceğim.Bunu sabah kalkar kalkmaz ve gece yatmadan içeceksiniz.Hem metabolizmanız hızlanacak yağları atacaksınız hem de tüm bedeninizi arındıracaksınız.

Enginarın tüm yapraklarını sapını toplayın ve bir tencerede kaynatın isterseniz içine maydanoz sapı da koyabilirsiniz.
Kaynadıktan sonra içine çubuk tarçın,yeşilçay koyun ve 10 dakika daha birlikte karıştırın.
Elde ettiğiniz içeceği şişeye koyun ve içine 1 limonu dilimleyip atın.

Sabah ve akşam içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi koyup 1 bardak için.

Yaza tüm toksinleri atarak daha sağlıklı ve daha formda merhaba diyelim...

15 Mayıs 2011 Pazar

hakkında HER ŞEYİ duymak istiyorum!Nil'den tam bu sıcak yaz günlerine yakışan GÜM GÜM bir şarkı.4 versiyonundan ben az şekerli'yi sevdim(Kalorisi ile ilgisi yok :)) Single 0,99 TL ye tüm müzik marketlerde...

9 Mayıs 2011 Pazartesi

REFLEKSOLOJİBugün Attirance'da refleksoloji yaptırdım.Ben de yeni öğrendim fakat artık düzenli yaptırmayı düşünüyorum.Ayaktaki belirli bölgelere masaj yapılarak tüm beden sağlığımızı korumuş ve hastalıkları önlemiş oluyoruz. Bu arada Attirance Coconut body butter cream'i de çok beğendim.Cildi yumuşacık yapıyor ve mis gibi kokuyor.

Ayaklarımızda refleks noktaları bulunmaktadır. Her nokta temsil ettiği organ ve sistemlerle bağlantılıdır. Ayaktaki refleks noktasına uygulanan uyarılar temsil edilen bölgeyi etkilemektedir. Refleks noktalarına masaj yaparak kişi rahatlatılır. Bedensel, ruhsal ve duygusal bloke olmuş enerjinin çözülmesiyle kişiye doğal dengesini kazandırır.

Stres belkide günümüz insanlarının karşılaştığı en temel sorundur. Bu sorunun sinir sistemimiz üzerindeki etkisi son yıllarda yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olup günlük hayatta yaşadığımız birçok sorun buna dayalıdır. Stres kan dolaşımını yavaşlatır refleksoloji ise kan dolaşımını hızlandırarak vücudun besin almasını ve toksin atımını hızlandırır.

Refleksoloji yaptıranların bağışıklık sistemlerinin daha iyi çalıştığı özellikle kışın yaşanılan soğuk algınlığı ve grip tarzı hastalıklara daha dirençli oldukları araştırmalarla ve yapılan çalışmalarla kanıtlanmış.


ayrıntı isterseniz...http://www.dermaninrelaxationtherapy.com/

PATLICAN AKLANDI!


Ben patlıcanı gerçekten çok seviyorum.Patlıcan her türlü yemeğe çok yakışan lezzet katan bir sebze.Tabi bu lezzetine rağmen patlıcanın hiçbir faydasının olmadığı nikotin içerdiğinden bağımlılık yaptığı söylenir durur.Fakat artık patlıcanın üzerindeki bu asılsız dedikodular sona erdi.Patlıcanda A, B1, B2, B3, B6, C vitamini, mineral olarak da fosfor, kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum bulunmaktadır.Yani sağlığımız için çok önemli bir sebze.Düşük kalorili ve bol lifli olduğundan kilo verdirdiği de söylenebilir.Artık gönül rahatlığıyla patlıcanı yiyebiliriz.İşte gerçekler:

Uzmanlar, patlıcanın, A vitamini, fosfor ve kendine has bazı esanslara sahip olduğunu, bunlarla sinirleri teskin ettiğini ve kalp çarpıntısını giderdiğini vurguluyor. Patlıcanın pankreas, karaciğer ve böbrekleri kuvvetlendirdiğini, bol idrar söktürdüğünü, vücuttaki fazla suyu attırarak ödemi önlediği ve kilo verdirdiğinisöyleyen uzmanlar, şeker hastalarına, kansızlığa iyi geldiğini, kanı arttırdığını ve kalbe iyi geldiğini ifade ediyor.

Patlıcan, damarları yüksek kolesterolün yarattığı kötü etkilerden korur.

Patlıcan, istemsiz kas kasılmalarını önleyen maddeler içermektedir.

Patlıcan, içerdiği yüksek orandaki lifiyle bağırsaklara iyi gelir ve tokluk hissi verir.

Sağlığımıza yararlı bu etkilerinden faydalanmak için patlıcan diyetimize katılmalı ve tüketilmelidir.

Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta var.Olgunlaşmamış patlıcanda solanin adlı bir madde bulunur. Böyle patlıcanları çiğ olarak yemek, bu madde nedeniyle zehirlenmelere yol açabilir. Ancak patlıcan pişirildiğinde bu madde parçalanarak yok olur.

İşte 100 gr. taze patlıcanın içerdiği önemli besin değerleri:

24 kalori; 1,1 gr. protein; 5,5 gr. karbonhidrat; 0 kolesterol; 2 gr. yağ; l gr. lif; 37 mgr. fosfor; 15 mgr. kalsiyum; l mgr. demir: l mgr. sodyum; 15 mgr. potasyum: 30 IU A vitamini; 0,05 mgr. B1 vitamini; 0,04 mgr. B2 vitamini; 0,05 mgr. B3 vitamini; 0,081 mgr. B6 vitamini ve 5 mgr. C vitamini.

Patlıcanda bulunan nikotinik asittir(Nikotinik aist = niacin).Doğal bileşenleri olduğundan patlıcanın tüketilmesinde herhangi bir nikotin bağımlılığı durumu söz konusu değildir. Patlıcan sindirim yolu ile vücudunuza yayılmaktadır, diğer nikotin içeren alışkanlıklar direkt ciğerlere etki etmektedir.

8 Mayıs 2011 Pazar

ANANAS YE GÜZELLEŞ!


Ananas cildi sıkılaştırır,yağ yakımını hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur.Ayrıca oldukça lezzetlidir.Hem sağlğınız hem güzelliğiniz hem de formunuz için ananası hergün tüketmeye çalışın.Ananası artık heryerde bulmak mümkün.İşte ananasın mucizeleri...

Taze ananas içinde bulundurduğu protein sindiren enzim olan bromelain sayesinde sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek iltihapları ve şişkinlikleri de etkili bir biçimde azaltır. Özellikle sinüzit, bademcik iltihabı, gut hastalığı, mafsal iltihabı yada yaralanma veya ameliyatlardan sonraki iyileşme dönemlerinde ananasın faydalı olduğu bilinmektedir.

Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır.

Bunun yanı sıra ananas stresin giderilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur.

Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkilidir.

Ananas az bulunan bir mineral olan manganezin mükemmel bir kaynağıdır. Manganez enerji üretimi ve antioksidatif etki için gerekli olan birkaç enzim yönünden çok değerli kofaktördür. Manganeze ilave olarak ananas, yine enerji üretimi için gerekli olan ve enzimatik reaksiyonlarda kullanılan B vitaminleri olan thiamin ve riboflavin açısından da zengindir.

Vücuttaki yağı azaltarak kanser riskini azaltır. Lifli bir besin olduğu için kroner kalp hastalıkları riskini azaltır. Doymuş yağ oranını ve kolestrolü düşürdüğü için yine kroner kalp hastalığı riskini azaltır. Vücutaki sodyum oranını azalttığı için de yüksek tansiyon riskini azaltır.

Ananas, İçerdiği A ve C vitaminleri, kalsiyum, potasyum, fosfor ve demir gibi minerallerle, sivilce ve lekeli hafifletiyor. Pürüzlü ciltlerde kadifemsi bir etki yaratıyor.Ananas, makyaj ürünlerinin cilt üzerindeki olumsuz etkisini yok ediyor.

Ayrıca, mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin içerir.

Yedikleriniz bedeninize,cildinize güzellik katmalı.Birşey yemeden önce bu yediğimin bana ne faydası olacak diyip sonra yemeliyiz.Bu yüzden herkesi düşünerek yemeye davet ediyorum.Afiyet olsun:))

7 Mayıs 2011 Cumartesi

ANNEMİ ÖLDÜRDÜM...ama aslında onu hala seviyorum!
"Başarısızlık ve büyük zararlara rağmen,hayata karşı güvenlerini sonuna kadar saklayabilen iyimser insanlar,daha çok iyi bir anne tarafından büyütülmüş olanlardır.(Andre Maoroıs)"


tüm annelerime...Lütfen Anne

kızının adını sarmaşık koy anne

hayata ve hayale sarılarak büyüsün


oğlunun adını veda koy anne

hayatı ve hayali terkederek büyüsün


kendi adını cefa koy anne

hayatı ve hayali önüne katıp da sürüsün


benim adımı koymayı, bir zahmet unut anne

hayattan ve hayalden utanıp da çürüsün

küçük İskender
6 Mayıs 2011 Cuma

SELÜLİTE ELVEDA DİYEN ÇAY

İşte selülit çayı...Bu çayı hergün içerseniz diyetinize ve sporunuza yardımcı olacak...

MALZEMELER:
10-15 dal kiraz sapı
Çubuk tarçın
8 adet enginar yaprağı
2 adet limon
2 yemek kaşığı elma sirkesi

HAZIRLANIŞI:
Kiraz sapları,enginar ve tarçını 1-1,5 litre suda kaynatın.Sonra içine diğer malzemeleri ekleyip demlendirin.10-15 dakika dsonra için.İçine isterseniz biraz bal da katabilirsiniz.Afiyet olsun...

5 Mayıs 2011 Perşembe

Artık berkkaffaf.blogspotta müzik yayını başlamıştır.Sizlerden de müzik önerileri bekliyorum...

YAZ GELMEDEN SELÜLİTLERE ELVEDA!Yaz bir türlü gelemedi.Bunu değerlendirin ve hazır henüz şortları mayoları giymeden selülitlerden kurtulun.Nasıl mı?Tabi ki benim dediklerimi yaparak:)
İşte sizi selülitten kurtaracak altın kurallar:

1-Bol bol su içmeliyiz.Günde en az 2 litre su içerek toksinlerden kurtulabiliriz.Sabah kalkar kalkmak su içmek metabolizmamızı hızlandıracaktır.İçtiğiniz suya limon dilimleyerek hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz.

2-Şekerli,yağlı,unlu yiyecekler tüketmemeye özen gösterin.Çok fazla tuz tüketmemeye çalışın.Zira tuz ve şeker vücudumuzun su tutmasına ve ödemler,şişlikler oluşmasına yol açar.

3-Günde 2 bardak yeşilçay içmeyi unutmayın.Yeşilçay kafein sayesinde metabolizmamızı hızlandırır kateşin ise antioksidan özelliği ile toksinleri vücudumuzdan uzaklaştırır.

4-Alkol, sigara ve gazlı içeçek tüketimi minimuma indirilmeli.

5-Yemekleri pişirirken kızartma yerine haşlama ya da buğulama yöntemi tercih edin.

6- Hergün özellikle sabahları 1 adet greyfurt tüketin.Greyfurt hem bolca c vitamini hem de posa ile tam bir selülit düşmanıdır.

7-Gün boyu aç kalmamaya özen gösterin.Az az ve sık sık yiyin.Ara öğünlerde taze meyve tüketin ve öğünlerinizde de bolca taze sebze tüketmeye özen gösterin.

8-Gece geç saatlerde birşey yememeye özen gösterin ve mümkünse en geç 12 gibi uyumaya çalışın.Az ya da çok uyumak metabolizmamızın yavaşlamasına ve daha çok yağ depolamamıza sebep olur.Uyuymadan en az 4 saat önce de yemek yeme işini bitirin.

9-Haftada en az 1 kez peeling veya kese yapın.Özellikle selülitli bölgenize yapacağınız peeling veya kese ile o bölgedeki kan akışı hızlanacak ve o bölgede birikmiş yağlar eriyecektir.Banyodan sonra da o bölgeye kremlerle masaj yaparak daha etkili sonuç alabiliriz.

10-Mutlaka hergün 35-40 dakika tempolu yürüyüş yapmalıyız.Böylece kan dolaşımımız hızlanacak ve selülitler ortadan kalkacak.

YARIN SELÜLİT ÇAYI....


FARKLI TATLAR ARAYANLARA


LYCHEE MEYVESİTayland, Malezya, Çin gibi Uzakdoğu ülkelerinin yanı sıra, Madagaskar ve Güney Afrika da üretilmektedir.
İçerdiği besin ve mineraller itibariyle iskelet sisteminin ve kemiklerin gelişimine faydalı bir meyvedir. Dişlerin sağlıklı gelişimine yardımcı olur, hemoglobin oluşumunda etkilidir.
Liçi, C, Kalsiyum,Demir, Fosfor ve Karbonhidrat içerir. Bu yönleri ile aslında metabolizmayı hızlandırıcı bir özelliğe de sahip olduğu söylenebilir.
Kabuğu rahatlıkla soyulur. Çekirdeğini yemeyiniz. Çok lezzetli bu meyve; salatalarınıza, tatlılarınıza, dondurmalarınıza vs rahatlatıcı egzotik bir aroma ve lezzet katacaktır.